Левандовски блести при победа на Барса

Левандовски получава поздравления, след като току-що е открил резултата срещу Пумас.
Снимка: FC Barcelona

Барселона победи мексиканския футболен клуб Пумас с 6:0 и спечели трофея „Жоан Гампер“ на стадион „Камп Ноу Спотифай“. Пред над 83 хиляди зрители каталунците представиха състава си за започващия след седмица сезон в Ла Лига.

Новото попълнение Роберт Левандовски откри головата си сметка за Барселона и откри резултата още в третата минута, а две по-късно Педри се разписа за 2:0. Само пет минути след това, в 10-ата, французинът Усман Дембеле покачи на 3:0.

19-годишният Педри отбеляза втория си гол в мача в 19-ата минута, правейки резултата 4:0. Пиер-Емерик Обамеянг вкара за 5:0 в 49-ата минута, а в 84-ата нидерландският национал Френки де Йонг оформи крайното 6:0 за Барселона.

Роберт Левандовски бе определен за футболист номер 1 в двубоя, след като блесна с гол и две асистенции в рамките на 19 минути.