Юношите на България спечелиха турнир в Естония

Националният отбор до 15 години.
Снимка: БФС

Юношеският национален отбор на България по футбол до 15 г. спечели международния турнир под егидата на УЕФА в Естония, след като в последния си двубой от надпреварата надделя над Литва след изпълнение на дузпи.

В редовното време срещата завърши при атрактивното 3:3, а нашите футболисти се оказаха по-точни от бялата точка. Така, след внушителните си победи в първите два двубоя (над Молдова с 8:1 и над Естония с 4:0), тимът на селекционера Калоян Георгиев зае първото място в крайното класиране.

Българският тим имаше всички шансове да спечели днес в редовното време, след като още в началото установи превъзходство над съперника и в 6-ата минута Кристиян Горянов даде преднина на „лъвчетата“. Този резултат се запази до почивката, след което Стивън Жерард набързо доведе нещата до 3:0 в полза на България U15 с две попадения.

Моментен срив в представянето на нашите обаче позволи на съперника да реализира 3 безответни попадения до края и според регламента се стигна до изпълнение на дузпи, макар че преди двубоя родният тим имаше по-добър точков актив от Литва. В крайна сметка българите показаха по-точен мерник при 11-метровите удари и напълно заслужено заеха челното място в класирането.