Ферари най-бързи в свободните тренировки преди Гран при на Италия

Карлос Сайнс-младши даде отлични резултати в свободните тренировки преди Гран при на Италия във Формула 1

Карлос Сайнс-младши беше най-бърз във втората свободна тренировка преди Гран при на Италия във Формула 1. Испанският пилот на Ферари направи най-добра обиколка на пистата "Монца", дълга 5,79 километра, за 1:21.664 минути.

По-рано през деня Сайнс даде второто най-силно време в дебютното занимание преди 16-ия кръг от световния шампионат.

Лидерът в генералното класиране Макс Ферстапен се нареди веднага след испанския състезател във втората тренировка на италианска земя. Пилотът на Ред Бул остана на 0.143 секунди след Карлос Сайнс. Трети се нареди Шарл Льоклер, който водеше в първото занимание в петък. Роденият в Монте Карло представител на Ферари завърши на 0.193 секунди след водача Сайнс.

Бившият световен шампион Люис Хамилтън от тима на Мерцедес остана на седма позиция в следобедната сесия.

Квалификацията за място преди Гран при на Италия е в събота.

По публикацията работи: Георги Димитров