Адриан Андреев с победа в Орлеан

Адриан Андреев
Снимка: Sofia Open

Българският тенисист Адриан Андреев започна с победа участието си на чалънджъра в зала в Орлеан (Франция), който е от категория 125..

В двубой от първия кръг 21-годишният софиянец надделя с 6:4, 1:6, 6:2 над индиеца Рамкумар Раманатан за час и 40 минути.

Българинът стигна до успеха, въпреки че съперникът му наниза 11 аса и взе първите пет гейма във втория сет. През останалото време обаче Андреев бе много стабилен в играта си от основната линия, а освен това успя да спечели и над 50 процента от точките разиграни при негов втори сервис.

Във втория кръг на турнира Андреев ще играе с победителя от мача поставения под номер 1 в схемата французин Корентен Муте и белгиеца Михаел Геерц. Нов успех ще му осигури място на четвъртфиналите.

За класирането си за втория кръг Андреев ще вземе 11 точки за световната ранглиста, където е на рекордното за него 247-о място, както и 2180 евро.