Септември и Спартак (Вн) завършиха наравно

Септември изпусна дузпа в добавеното време.
Снимка: ФК Септември

Отборите на Септември и Спартак (Варна) завършиха 1:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига, игран на Националния стадион „Васил Левски“.

Асен Георгиев откри за Септември в 40-ата минута при разбъркване след корнер.

В добавеното време на първата част Виктор Митев изравни за гостите. Той напредна сам и стреля от дистанция неспасяемо в левия ъгъл на вратаря Димитър Шейтанов.

В 63-ата минута панамецът Ромеш Ивей удари греда след бърза контраатака от дясно.

В първата минута на допълнителното време в края Ивайло Стоянов отсъди дузпа за Септември заради игра с ръка на Проспер Менди. Димитър Костадинов обаче не успя да улучи вратата на Иван Дичевски от бялата точка.

В класирането Септември е на 11-ото място с 10 точки, а Спартак е последен с 6 точки.

Още два мача от кръга ще се изиграят в петък. От 17:00 часа Черно море приема Ботев (Враца), а от 19:30 е двубоят Ботев (Пловдив) - Славия.