Гаске спаси 3 мачбола на Вавринка и го победи

Ришар Гаске
Снимка: European Open

Ришар Гаске трябваше да спаси три мачбола срещу Стан Вавринка преди да се класира за втория кръг на АТР 250 тенис турнира в зала в Антверпен, Белгия.

Французинът, който спечели титлата през 2016 година, се наложи над швейцареца с 2:6, 7:6(4), 6:4.

Вавринка водеше със сет и при 6:5 във втория стигна до три поредни мачпойнта при сервис на 36-годишния Гаске, но не успя. След това съперникът му се добра до тайбрек, в който поведе с 3:0 точки и успя да изравни частите.

В заключителния сет 37-годишният Стан поведе с 3:1, но загуби пет от оставащите шест гейма в срещата.

В следващия кръг Гаске ще се изправи срещу представител на домакините. Това ще бъде победителят от мача довечера между белгийците Давид Гофен и Жил Арно Байи.