Жиру прати Милан на осминафинал в Шампионската лига

Оливие Жиру бележи с глава гола за 1:0 за Милан.

Оливие Жиру беше в основата на връщането на Милан в елита на европейския футбол с домакинска победа над РБ Залцбург с 4:0, която осигури на отбора му участие в елиминациите на Шампионската лига.

Милан се нуждаеше от точка пред повече от 70 000 фенове на "Сан Сиро", за да достигне до осминафиналите за първи път от сезон 2013/14.

Френският нападател вкара по едно попадение във всяко полувреме и асистира на Крунич в началото на второто полувремето. Той участва и в попадението на Жуниор Месиас в края на мача, с което бе оформен крайния резултат.

Седемкратният европейски шампион Милан завърши група Е на второ място, на три точки зад Челси, който снощи победи с 2:1 Динамо (Загреб) у дома.

Залцбург трябваше да спечели, за да прескочи Милан, а отборът на Матиас Яйсле изпада в Лига Европа, след като завърши на трето място, на четири точки зад италианците.