Австралия е първият полуфиналист за Купа "Дейвис"

Алекс де Минор (в жълто) се поздравява с Ботик ван де Зандсхулп след края на мача.

Отборът на Австралия надделя над Нидерландия с 2-0 победи и се класира за полуфиналите на Купа "Дейвис" в Малага, Испания.

Джордън Томпсън даде аванс на тима на капитана Лейтън Хюит след  обрат - 4:6, 7:5, 6:3  срещу Талон Хрикспоор. Алекс де Минор осигури успеха, също след като загуби първия сет с 5:7 6:3, 6:4 над Ботик ван де Зандсхулп.

Така на полуфиналите австралийците, които са 28-кратни шампиони в турнира, очакват победителя от мача днес между домакина Испания и миналогодишния вицешампион Хърватия.

Иберийците са шесткратни носители на трофея, за последно през 2019 година, а  хърватите имат две титли през 2005 и 2018 година, като достигнаха до финала в три от последните пет издания на надпреварата.

В другите два четвъртфинала в четвъртък ще играят Италия срещу САЩ и Германия срещу Канада.