Белгия стартира тежко, но успешно срещу бойкия тим на Канада

Белгия - Канада 1:0

Белгия измъкна благодарение на значително по-големия си опит победата с 1:0 срещу Канада в мач от Група F на Световното първенство в Катар.

Алфонсо Дейвис имаше шанс да открие резултата от дузпа в 11-ата минута за "кленовите листа", но Тибо Куртоа спаси и запази равенството. Преднина на "червените дяволи" даде Мичи Батшуай в 44-ата минута, след като получи дълъг пас и отправи неспасяем удар във вратата на Милан Борян.

През целия мач по-активният на терена отбор бе този на канадците, които отправиха 21 удара по посока на вратата на Куртоа, а съперниците им отвърнаха с девет.

По-малкият опит на такива форуми на северноамериканците обаче ги остави без точка в тази среща, а бронзовите медалисти от миналия световен шампионат стартираха тежко, но все пак успешно в Катар.

По публикацията работи: Светослав Табаков