Бразилия повали Сърбия с два гола на Ричарлисон

Бразилия сломи Сърбия с два гола на Ричарлисон

С два гола на Ричарлисън след почивката националният отбор на Бразилия победи с 2:0 Сърбия в първия си двубой на световното първенство по футбол в Катар. През първата част сръбският вратар Ваня Милинкович-Савич беше с основна заслуга за нулевото равенство. Петкратните световни шампиони бяха близо до това да вземат аванси в 27-ата минута, когато Тиаго Силва подаде технично в наказателното поле към Винисиус, но сръбският страж изчисти кълбото.

В 35-ата минута Милинкович-Савич се справя и с шута на Рафиня.

Второто полувреме започва с много сериозен натиск и преса за "Селесао". В 46-ата минута нов пропуск прави Рафиня, а точно пет минути след подновяване на играта Неймар стреля в стената от фаул.

В 55-ата минута нов удар на Неймар от наказателното поле не намери целта. След точно един час игра шут на Алекс Сандро среща гредата на сръбската врата.

Седем минути след този отбор от Южна Америка взе заслужена преднина. Винисиус стреля по диагонала, но Милинкович-Савич за пореден път отби топката, която достигна до Ричарли и той от няколко метра с добавка веднага я прати в мрежата. Това е първо попадение за футболиста на Тотнъм на Световно първенство.

В 74-ата минута Винисиус асистира за втори гол на Ричарлисон, който с ножичен удар от въздуха реализира красиво във вратата на Сърбия.

Девет минути преди изтичане на редовното време удар на Каземиро извън наказателното поле срещна гредата на сръбската врата. В 83-ата минута резервата Фред също беше близо до това, за да се разпише в мрежата зад Ваня Милинкович-Савич.

Четири минути след това Антони финтира защитата на Сърбия и подаде за Родриго, който би технически, но топката пак премина над напречната греда.

Във втория кръг от груповата фаза на турнира на 28 ноември Бразилия ще се изправи срещу Швейцария, докато Сърбия ще срещне Камерун.

Бразилия - Сърбия 2:0 (0:0)
голмайстор: 2:0 Ричарлисон 62, 74