Бразилия “спря тока“ на Швейцария

Бразилия се класира за осминафиналите на Световното първенство по футбол в Катар, след като надигра Швейцария с 1:0 за втората си поредна победа в Група G. Единствения гол вкара Каземиро в 83-та минута на срещата, след като малко преди това гол на Винисиус Жуниор беше отменен заради засада.

Малко преди началото на срещата осветлението на стадион “974” в Доха угасна, но в крайна сметка организаторите се справиха с проблеми. След началото на мача „Селесао“ показа по-високата си класа и въпреки че имаше доста трудности с коравата защита на швейцарците успя да вземе максимума. Селекционерът Тите нямаше възможността да разчита на контузения Неймар, което в крайна сметка се отрази на представянето.

Без да блестят с нещо бразилците имаха две изгодни положения през първото полувреме, но Ян Зомер отрази ударите на Винисиус и Рафиня.

По-добрата игра на Бразилия продължи и след почивката и в 64-та минута гол на Винисиус Жуниор беше отменен заради засада. Тя бе на Ричарлисон в началото на атаката. Така се стигна до 83-та минута, когато Каземиро донесе трите точки за южноамериканците. Халфът на Манчестър Юнайтед вкара с изящно воле след подаване на Родриго и не остави шансове на Зомер.

Така Бразилия има пълен актив от 6 точки, докато Швейцария остава с 3 пункта. С по 1 т. са Сърбия и Камерун. В последни кръг на 2 декември „Селесао“ ще се изправи срещу Камерун, а Швейцария ще търси първата си победа срещу Сърбия.

Бразилия - Швейцария - 1:0
1:0 Каземиро 83'

Бразилия: Алисон - Едер Милитао, Тиаго Силва, Марсиньос, Алекс Сандро (86 - Алекс Телес)- Каземиро, Лукас Пакета (46 - Родриго), Фред (58 - Бруно Гимараеш)- Ричарлисон (73 - Габриел Жезус), Рафиня (73 - Антони), Винисиус Жуниор

Швейцария: Ян Зомер - Силван Видмер (86 - Фабиан Фрай), Нико Елведи, Мануел Аканджи, Рикардо Родригес - Ремо Фройлер, Гранит Джака, Мохамет Соу (76 - Михел Ебишер), Рубен Варгас (58 - Едмилсон Фернандес), Фабиан Ридер (58 - Ренато Щефен)- Бреел Емболо (76 - Харис Сеферович)

По публикацията работи: Христо Денев