Мбапе&Cо не оставиха шанс на поляците, Франция е на четвъртфинал

Килиан Мбапе

Отборът на Франция не остави особени шансове на Полша и се наложи с 3:1 в осминафинален мач от световното първенство по футбол в Катар.

Още в края на първото полувреме "петлите" взеха аванс от 1:0 чрез Оливие Жиру, който се разписа в 44-ата минута.

След почивката дойдоха минутите на големия лидер на французите Килиан Мбапе, който направи резултата 3:0 с головете си в 74-ата и 90+1 минути.

В деветата минута на добавеното време Роберт Левандовски вкара от дузпа почетния гол за "Дружина полска", след като първият му опит от бялата точка бе неуспешен, тъй като вратарят Льорис спаси. Но изпълнението бе повторено заради навлизане на играчи в наказателното поле и при втория удар Левандовски се разписа за крайното 3:1 за Франция.

Така Мбапе и компания се класираха за четвъртфиналите на световното първенство.

По публикацията работи: Светослав Табаков