Мароко - Португалия и Англия - Франция определят втората полуфинална двойка

Французите ще защитаат титлата си в сблъсък с тима на Англия.

Предстоят последните две четвъртфинални срещи на световното първенство по футбол в Катар. Победителите в тях ще спорят помежду си на полуфиналите.

Сензацията Мароко е следващият съперник на Португалия, а мачът започва в 17:00 часа на стадион “Ал Тумама” в Доха.

Отборът от Северна Африка си заслужи мястото на този етап след първо място в група с Белгия и успеха над Испания после на осминафиналите. Португалия също спечели предварителната си група, независимо че в нея загуби от Република Корея. Тимът обаче разгроми на осминафиналите Швейцария с 6:1..

Четвъртфиналните двубои приключват с големия сблъсък между Англия и световния шампион Франция. Срещата е тази вечер от 21:00 часа на стадион „Ал Байт“.

Англия прескочи уверено осминафиналната фаза, след като победи с 3:0 Сенегал. Франция достига дотук за пети път в последните си седем участия. Сега това се случи след успех с 3:1 над Полша.

По публикацията работи: Владислав Стоянов