Джокович е на полуфинал в Аделаида

Новак Джокович продължава без загубен сет.

Бившият водач в световната ранглиста на тенисистите Новак Джокович се класира за полуфиналите на АТР 250 турнира на твърда настилка в Аделаида. Така той си осигури сблъсък с руснака Даниил Медведев.

На четвъртфиналите водачът в схемата Джокович отстрани №7 канадеца Денис Шаповалов с 6:3, 6:4 за час и 56 минути игра. Сърбинът трябваше да спасява две възможности за пробив още в първия гейм на мача, както и още една в петия гейм, за да реализира брейк от първата си възможност в осмия гейм на първия сет.

Във втория Джокович поведе с 3:1, но левичарят Шаповалов успя да обърне до 4:3 в своя полза. Това бе и единственото отпускане на Джокович в мача, като носителят на 21 титли от Големия шлем взе след това три последователни гейма, а с това и мача.

Джокович и Медведев, които са поставени под номер 1 и номер 3 в схемата на турнира в Аделаида, имат 12 официални мача помежду си, като сърбинът води с 8:4 победи. Той взе и двете срещи през 2022 година - в Нур Султан и във Финалите на АТР в Торино.

В другия полуфинал играят Себастиан Корда (САЩ) и Йошихито Нишиока (Япония).