Матей Казийски с 11 точки при загуба на Тренто

Матей Казийски

Волейболната звезда Матей Казийски и отборът на Итас Трентино (Тренто) допуснаха шеста загуба в италианската Суперлига. Избраниците на треньора Анджело Лоренцети отбор отстъпиха на Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца) с 1:3 (22:25, 25:19, 19:25, 21:25) гейма в мач от 14-и кръг.

Тренто е четвърти в таблицата с 25 точки (8 победи, 6 загуби), докато Пиаченца е на пета позиция със същия актив и баланс, но с по-лошо геймово съотношение.

Матей Казийски завърши с 11 точки (1 ас, 1 блокада), като е в топ 3 по резултатност. С по 15 пункта приключиха Алесандро Микиелето (1 ас) и Даниеле Лавия. За съперника Юри Романо завърши с 16 точки (2 аса), с 14 се отчете Франческо Речине (1 ас, 2 блокади). 13 пункта добави Робертланди Симон (4 аса, 1 блокада).