от 15.00 часа

Лубе и Алекс Николов на четвъртфинал в ШЛ

Алекс Николов наниза 3 аса за победата в Лисабон.
Снимка: LUBE Volley

Волейболният национал Александър Николов и отборът на Кучине Лубе постигнаха пети пореден успех в групата на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини надиграха Бенфика с 3:0 (25:18, 25:19, 25:18) в мач от група С на надпреварата в Лисабон и си осигуриха място на четвъртфиналите и на теория.

В първи кръг "червено-белите" надвиха съперника с 3:2 гейма. Лубе е безапелационен водач в класирането с 14 точки (5 победи), Бенфика е четвърти с 2 пункта (5 загуби).

Александър Николов завърши 3 точки (3 аса). Най-резултатен бе Габриел Гарсия Фернандес с 14 пункта, Марлон Янт приключи с 12 точки (1 ас, 1 блокада). Лусиано де Чеко се отчете със 7 точки (6 аса). За съперника Ааро Никула реализира 11 точки (1 ас), Андре Рюма добави 9 пункта (2 блокади).

В последния си двубой от груповата фаза Лубе среща Кнак, на 25 януари, а Бенфика се изправя срещу френския Тур.

По публикацията работи: Любомир Тодоров