Волейболистките до 17 г. с победа в евроквалификациите

Националките бяха безапелационни в Анкара.
Снимка: СЕV

Националният отбор на България по волейбол за жени до 17 години се наложи с 3:0 (25:11, 25:13, 25:14) срещу Молдова в първия си мач от квалификацията за Евро 2023, която се провежда в Анкара.

Воденият от треньора Владислав Тодоров тим нямаше никакви проблеми и в трите части, повеждайки рано в резултата. Двубоят продължи само 60 минути, а българките повеждаха на два пъти с 8:1 и веднъж с 8:0 във всеки един от геймовете.

Деница Ангелова се отличи с 11 точки в полза на българския състав, а София Качеан завърши с 6 точки за Молдова.

В следващия си двубой България се изправя срещу състава на Косово. Мачът е в четвъртък от 14:00 часа.

Само първенeцът от турнира в Турция взима квота за европейското първенство в Сърбия и Унгария. Следващите четири тима в класирането ще играят на втори кръг от европейските квалификации, които ще се проведат през април.