Бостън спечели срещу Голдън Стейт след продължение

Браун от Бостън (с топката) минава покрай Къри от Голдън Стейт.

Джейсън Тейтъм реализира 34 точки и овладя 19 борби за победата на Бостън Селтикс над Голдън Стейт Уориърс със 121:118 след продължение като домакин в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Успехът бе осми пореден за Селтикс.

Ал Харфорд добави 20 точки и 10 борби за Бостън, чийто тим отбеляза 15 срещу 12 точки за гостите в продължението. Маркъс Смарт се отчете с 18 точки, а Джейлън Браун вкара 16 за домакините. Стеф Къри завърши с 29 точки и 7 асистенции за Голдън Стейт, а Клей Томпсън и Джордан Пул добавиха по 24.

Браун, който се завърна в игра за Бостън след като пропусна последните три мача, реализира тройка за 106:106 при оставащи 18.1 секунди от четвъртата част, а Къри пропусна при стрелбата си от дистанция в последвалата атака за Уориърс.

Финикс записа домакински успех над Бруклин със 117:112 в друга среща от вечерта в НБА. Микал Бриджис отбеляза 28 точки и 9 асистенции, а Деандре Ейтън се включи с 24 точки и 14 борби, за да помогне на Сънс. Камерън Джонсън допринесе с 19 точки за 22 минути в първия си мач за Финикс от 4 ноември, когато контузи коляното си.

Кайри Ървинг реализира 21 от своите 30 точки в последната четвърт за Бруклин. Той добави 7 борби, 7 асистенции 4 откраднати топки, но не успя да предотврати четвъртото поредно поражение за Нетс.

Минесота надделя у дома над Торонто със 128:126, а Д'Анджело Ръсел вкара 16 от своите 25 точки в последната част. Антъни Едуардс се отчете с 23 точки, а Кайл Андерсън добави 20 точки, 10 борби и 6 асистенции за Минесота.

Филаделфия постигна победа като гост на Портланд със 105:95 след 32 точки и 9 борби на Джоел Ембийд. Джеймс Хардън се включи с 16 точки, 14 асистенции и 10 борби с четвъртия си „трипъл-дабъл“ за сезона, а Филаделфия удължи позитивната си серия на четири успеха.

Джерами Грант завърши с 24 точки за Портланд, а Деймиън Лилард се отчете с 25 точки, 6 борби и 11 асистенции.

В Париж Чикаго надигра Детройт със 126:108. Това бе първи официален мач от Националната баскетболна асоциация, който се провежда в Европа от 2020 година насам. Зак ЛаВин реализира 30 точки и 5 борби за Булс, ДеМар ДеРоузън отбеляза 26 точки, 9 борби и 5 асистенции, а общо седем баскетболисти на Чикаго вкараха 10 и  повече точки.

Боян Богданович поведе Пистънс с 25 точки и 5 борби, а Амиду Диало завърши със 17.