Тотнъм се приближи до топ 4 след успех срещу Фулъм

Хари Кейн (в синя фланелка) вкара единствения гол в мача.
Снимка: Ройтерс

Отборът на Тотнъм се доближи на три точки от топ 4 в класирането на Висшата лига, след като победи Фулъм с 1:0 като гост в последен мач от 21-ия кръг на първенството.

На "Крейвън Котидж" единствения гол в двубоя отбеляза звездата на "шпорите" Хари Кейн в добавеното време на първата част. Английският национал се разписа с точен изстрел от границата на наказателното поле след подаване на Хюн Мин Сон. Така Кейн изравни клубния рекорд на Джими Грийвс от 226 попадения.

Така тимът на Антонио Конте се върна на победния път след последователните поражения от Арсенал и Манчестър Сити. Тотнъм вече има 36 точки, три по-малко от четвъртия Манчестър Юнайтед, който е изиграл мач по-малко. Фулъм заема седма позиция в класирането с актив от 31 точки.