от 18.00 часа

Байерн записа първа победа за годината

Чупо-Мотинг (в черно) вкара първия гол за Байерн.

Шампионът Байерн постигна първа победа от началото на годината след категоричен успех с 4:0 като гост срещу Майнц 05 в мач от осминафиналите за Купата на Германия по футбол.

Байерн се представя неубедително в Бундеслигата от началото на календарната година и след три равенства вече има само точка аванс на върха пред втория Унион.

С победата срещу Майнц тимът на Юлиан Нагелсман се върна на победния път и загатна, че си връща формата.

Баварците решиха мача още до почивката. Ерик Чупо-Мотинг откри резултата в 17-ата минута след асистенция на направили дебют за тима Жоао Кансело.

Джамал Мусиала направи 2:0 в 30-ата минута след пас на Томас Мюлер.

Лерой Сане вкара трети гол малко преди почивката, а резервата Алфонсо Дейвис оформи крайното 4:0 в 84-ата минута.

Носителят на трофея от миналия сезон РБ Лайпциг победи с 3:1 у дома Хофенхайм.

Емил Форсберг откри резултата още в осмата минута, а Конрад Лаймер направи 2:0 четири минути преди почивката, след като финтира защитник и прати топката в левия ъгъл.

Четвърт час преди изтичане на редовното време Каспер Долберг с глава върна гостите в двубоя, но германският национал Тимо Вернер оформи крайното 3:1 в 84-ата минута.

Малко преди края на двубоя Стенли Нсоки от Хофенхайм беше отстранен от игра с червен картон малко преди края на срещата.

По публикацията работи: Любомир Тодоров