Кремонезе отстрани Рома за Купата на Италия

Футболистите на Кремонезе (в бяло) се поздравяват след победата в Рим.

Последният в класирането в Серия А Кремонезе поднесе изненадата на четвъртфиналите за Купата на Италия по футбол като отстрани Рома след победа с 2:1 като гост.

Кремонезе е последен в шампионата на Италия без спечелена победа от началото на сезона, но за Купата на страната успя последователно да елиминира Наполи и Рома, а на полуфиналите ще срещне Фиорентина, който победи снощи с 2:1 у дома Торино..

Треньорът на Рома Жозе Моуриньо даде почивка на някои от титулярите си и плати висока цена за подценяването на срещата.

Сирил Десерс откри от дузпа в 28-ата минута, а в 49-ата Мехмет Зеки Челик си вкара автогол.

През втората част Рома потърси обрат, но стигна само до почетно попадение на Андреа Белоти в добавеното време на мача.