Тен Хаг стигна първи финал с Манчестър Юнайтед

Нидерландецът Ерик тен Хаг стигна до първи финал в Англия.
Снимка: Manutd.com

Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за първи финал под ръководството на мениджъра Ерик тен Хаг, след като победи за втори път Нотингам Форест в полуфиналите на турнира за Купата на Лигата в Англия.

"Червените дяволи" имаха комфортна преднина от 3:0 от гостуването и в Нотингам преди седмица, а в сряда вечер спечелиха с 2:0 на "Олд Трафорд", за да отстранят съперника с общ резултат 5:0. По този начин Манчестър Юнайтед ще се изправи срещу Нюкасъл във финала на надпреварата, след като "свраките" победиха Саутхемптън в другия полуфинал.

Въпреки солидния аванс, Тен Хаг отново заложи на силен състав и не даде почивка на основни футболисти като Рафаел Варан, Бруно Фернандеш и Каземиро. Новото попълнение Марсел Забицер нямаше възможност да дебютира, тъй като все още не е получил работна виза. След повече от един час без голове резервата Антони Марсиал откри резултата в 73-та минута, а три минути по-късно Фред удвои, като и за двата гола асистира Маркъс Рашфорд.

Така Юнайтед се класира за десети път за финала на Купата на Лигата, който е на  "Уембли" на 26 февруари.