от 21.00 часа

Наши баскетболисти с успехи в Испания

Константин Костадинов игра 24 минути за Паленсия.
Снимка: BC Palensia

Отборът на Паленсия, чийто екип носи българинът Константин Костадинов, победи Алманса с 84:60 (23:17, 20:16, 21:13, 20:14) като домакин в среща от 19-ия кръг във втора дивизия в испанското баскетболно първенство за мъже.

Националът Костадинов игра 24 минути, но не успя да запише точков актив и завърши с 4 борби и 1 асистенция.

Костантин Костадинов и съотборниците му оглавяват временното класиране в лигата със 17 успеха и 2 загуби, а вторият Морабанк Андора е със същия актив.

Другият български национал в испанската втора дивизия Емил Стоилов и неговият Естудиантес надделяха над Оренсе с 86:76 (18:12, 26:23, 20:22, 22:19) като гости също в мач от 19-ия кръг.

Стоилов получи 5 минути игрово време, отчитайки се с 1 асистенция и 1 чадър. Марк Хюз завърши с 24 точки, 2 борби и 2 асистенции за успеха.

Естудиантес заема трета позиция в подреждането с 15 победи и 4 поражения.

По публикацията работи: Любомир Тодоров