Мартин Минчев вкара 2 гола за Спарта (Прага)

Мартин Минчев (вдясно) влезе като резерва за Спарта.
Снимка: Ройтерс

Българският нападател Мартин Минчев отбеляза две попадения за успеха на Спарта (Прага) над Млада Болеслав с 4:1.

Той се разписа в 83-ата минута, когато бе изведен от Кристоф Данек зад защитата и бе точен за 3:1. Дълбоко в добавеното време на мача бившето крило на Черно море отново вкара, след като получи пас от Каан Каринен, финтира вратаря на гостите и вкара в опразнената врата.

Мартин Минчев показа голяма ефективност, като се появи на терена като резерва на мястото на Ян Кушта в 74-ата минута и вкара головете си за 20 минути.

Спарта Прага е на трето място в първенството на Чехия, като изостава със седем точки от лидера Славия (Прага) и с шест от втория Пилзен. Това бяха първи голове за българина през новата 2023 година.