Ланс продължава за купата след дузпи

Футболистите на Ланс (в бяло) са на четвъртфинал срещу Нант.
Снимка: RC Lens

Ланс продължава към четвъртфиналите за Купата на Франция по футбол, след като се наложи като гост над Лориен след изпълнение на дузпи с 4:2. Мачът между двата отбора завърши в редовното време 1:1.

Ланс успява да поведе в резултата след 20 минути игра, благодарение на попадение на Анджело Фулджини. Лориен изравни малко преди края на редовното време, като точен бе Ензо Льо Фее.

При изпълнението на дузпите обаче точно Льо Фее пропусна първата дузпа за бретонците, след като удари греда, а след това и Ибрахима Коне не беше точен при изпълнението си и вратарят Жан-Луй Лека спаси. Футболистите на Ларс реализираха четирите си дузпи и класираха тима сред осемте най-добри в турнира.

На четвъртфиналите за Купата на Франция Ланс ще гостува на актуалния носител на трофея Нант на 1 март.