Барселона и Манчестър Юн отложиха развръзката за реванша - резултати

Рашфорд от Манчестър Юн (в бяло) срещу Левандовски. Англичанинът вкара, полякът - не.

Барселона завърши наравно 2:2 у дома срещу Манчестър Юнайтед в първия мач от плейофите в турнира Лига Европа.

Първото полувреме беше безрезултатно, въпреки интересните моменти и в двете наказателни полета. В 50-ата минута Маркос Алонсо откри резултата след центриране на Рафиня, но Маркъс Рашфорд изравни с удар от малък ъгъл само три минути след това.

В 59-ата минута автогол на Жул Конде след опит за шут на Рашфорд даде аванс за "червените дяволи". Гостите пропуснаха да реализират и трето попадение, а Рафиня възстанови равенството четвърт час преди изтичане на редовното време.

В самия край на двубоя топката срещна гредата на Юнайтед след разбъркване и опит за изчистване от страна на Каземиро.

Реваншът е на 23 февруари на стадион "Олд Трафорд".