Радослав Димитров навъртя 200 срещи в Румъния

Радослав Димитров
Снимка: FC Sepci

Българският защитник Радослав Димитров изигра своя мач номер 200 в румънското първенство при равенството 2:2 на своя клуб Сепси срещу шампиона ЧФР Клуж в мач от 29-ия кръг.

Димитров влезе като резерва в 62-а минута на мястото на Михай Балаша и записа впечатляващото постижение. Българинът играе в Румъния от повече от 7 години като за този период смени три клуба - Ботошани, Крайова и Сепси и е в топ 10 по изиграни мачове сред чужденците в първенството.

Сепси поведе срещу ЧФР с гол на Марк Тамаш, а гостите от Клуж напарвиха обрат за четири минути след почивката с попадения на Юри Матиаш и Ранжело Янга.

В 74-а минута Павол Сафранко изравни за 2:2 и донесе точката за Сепси.

ЧФР Клуж остава втори в класирането на точка след лидера Фарул Констанца. Сепси е шести в таблицата с 42 точки.