Мароко изненада Бразилия

Бразилецът Антони е пресиран от трима футболисти на Мароко по време на контролата в Танджер

Мароко постигна престижна победа с 2:1 срещу Бразилия в контролна среща, която се игра в Танжер. Софиан Буфал в 29-ата минута и Абделхамид Сабири в 79-ата минута донесоха успеха на домакините. За Селесао единственото попадение беше дело на Каземиро.

След равностойно начало първата възможност в мача се откри пред Рони, чийто удар мина покрай целта.

Няколко минути по-късно Хаким Зиеш и Нусаир Мазрауи комбинираха добре. Футболистът на Байерн обаче пропусна да се разпише.

Винисиус в 26-ата минута порази целта, но попадението му не беше зачетено заради засада.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Мароко излезе напред в резултата. Софиан Буфал беше намерен в наказателното поле. Той овладя и вкара.

Отговорът на гостите дойде в 67-ата минута. Каземиро пробва късмета си с шут от далечна дистанция. Ясин Буну проспа ситуацията и топката влезе в мрежата му.

Десетина минути преди изтичането на редовното време „Лъвовете от Атлас“ вкараха победен гол. Бразилската защита подцени центриране в наказателното си поле. Топката се озова в Сабири, който я прати в мрежата.

По публикацията работи: Георги Димитров