Симон Антони Иванов спаси 4 мачбола и спечели в Кипър

Симон Антони Иванов
Снимка: БФТ

Симон Антони Иванов ще играе в полуфиналите на турнира по тенис на червена настилка в Ларнака, Кипър, с награден фонд 15 000 долара.

На четвъртфиналите българинът отрази четири мачбола и преодоля поставения под номер 4 в схемата Елмер Мьолер от Дания със 7:5, 4:6, 7:6(9) след 3 часа и 16 минути игра.

22-годишният Иванов водеше през целия първи сет и сервираше за спечелването му при 5:3, но се пропука и позволи на 19-годишния Мьолер да изравни. Българинът обаче записа нов пробив и взе първия сет след 67 минути игра.

Във втория сет ролите се размениха. Датчанинът поведе с 4:1 гейма, Иванов изравни, но нов пробив за младия скандинавски представител му осигури решителния трети сет.

В него обратите следваха един след друг. Българинът поведе с 3:0 гейма, Мьолер обърна до 4:3 с пробив, но в крайна сметка се наложи изиграването на тайбрек. В него Иванов спаси четири мачбола, за да се поздрави с победа с 11:9 точки.

За място на финала българинът ще играе с поставения под номер 1 в схемата Сергей Фомин от Узбекистан