Маями поведе във финала на Изток в НБА

Центърът на Маями Адебайо (в дясно) се бори за топката д Уилямс от Бостън.

Отборът на Маями надигра Бостън със 123:116 като гост в първата среща между двата тима във финала на Източната конференция на Национална баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) и поведе с 1-0 победи в серията. Вторият двубой ще се играе в петък отново в Бостън.

Джими Бътлър допринесе за успеха с 35 точки, включително 23 след почивката, добавяйки 5 борби, 7 асистенции и 6 откраднати топки. Гостите изоставаха с 9 точки след първото полувреме преди да спечелят втори две части с 66:50. Това бе петият мач на Бътлър в плейофите с 30 и повече отбелязани точки.

Бам Адебайо се включи с 20 точки и 8 борби, а Кайл Лаури, Кейлъб Мартин, Гейб Винсънт и Макс Щрус добавиха по 15 точки всеки. Хийт вкараха 16 от 31 стрелби за три точки.

Джейсън Тейтъм поведе Селтикс с 30 точки и 7 борби. Джейлън Браун завърши с 33 точки и 9 борби, а Малкълм Брогдън реализира 19 точки срещу гостите от Маями.