Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Лъчезара Пекова с още два медала от гран при турнира в Бърно

Лъчезара Пекова
Снимка: БФХГ фейсбук

Лъчезара Пекова спечели още два медала на финалите на отделните уреди при жените на турнира по художествена гимнастика Гран При в Бърно (Чехия).

Националката, която снощи стана втора в многобоя, днес завоюва сребърно отличие на топка и бронзово на лента. Пекова се нареди на четвърто място на бухалки и осмо на обръч, където допусна сериозна грешка.

Грацията приключва турнира с два сребърни и един бронзов медал, а България завършва надпреварата с общо 9 отличия, след като на турнира при девойките Елвира Краснобаева и Никол Тодорова завоюваха 6 медала (4 златни, 1 сребърен и 1 бронзов).

По публикацията работи: Георги Димитров

БНР подкасти:

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Най-четени