Мухова срещу Сабаленка на полуфинал на "Ролан Гарос" (обновено)

| обновено на 06.06.23 в 15:51
Каролина Мухова

Каролина Мухова се класира за втори път в кариерата си за полуфинал в турнирите от Големия шлем.

На четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис 26-годишната чехкиня надигра със 7:5, 6:2 рускинята Анастасия Павлюченкова. Така за втори път след Откритото първенство на Австралия през 2021 година тя се доближава на две победи от някой от четирите най-важния трофея в света на тениса. В Париж тя ще срещне втората поставена Арина Сабаленка.

Интрига в мача имаше само в първия сет, в който финалистката на "Ролан Гарос" за 2021 година Павлюченкова на два пъти успяваше да навакса изоставане от пробив. Рускинята обаче беше пробита за трети път в 11-ия гейм на мача, след което Мухова затвори първата част на свой сервис.

Във втория сет Мухова взе инициативата от само начало, поведе с 5:1 и приключи мача точно 100 минути след началото му.

В другия четвъртфинал Сабаленка от Беларус се наложи над Елина Свитолина от Украйна с 6:4, 6:4.