Кузманов срещу аржентинец в Чехия

Димитър Кузманов
Снимка: БФТ

Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите Чалънджър в Простейов (Чехия) от категория 100, където ще играе срещу аржентински тенисист.

Националът на България за Купа "Дейвис" победи преминалия през квалификациите представител на домакините Хинек Бартон с 2:6, 6:3, 6:1.

Кузманов започна лошо мача и допусна изоставане от 1:3. При 2:3 той пропусна пет шанса да изравни при сервис на Бартон, а след това загуби първия сет с 2:6.

Във втората част пловдивчанинът поведе с 3:0 и запази преднината си, за да изравни резултата. Кузманов започна с пробив и аванс от 2:0 в решаващия трети сет и приключи срещата при 6:1 след точно два часа.

С успеха той си осигури и 20 точки за класацията на АТР, в която заема 208-ата позиция. Следващият съперник на Кузманов ще бъде Франсиско Комесана (Аржентина), 241-и в класацията на АТР. Двамата не са играли досега