Колумбийките на първи четвъртфинал на световно по футбол

Колумбийките се радват след последния сигнал.

Отборът на Колумбия победи Ямайка с 1:0 в осминафинален сблъсък от световното първенство по футбол за жени, което се провежда в Австралия и Нова Зеландия.

В герой за южноамериканките се превърна нападателката Каталина Усме, която се разписа във вратата на ямайките в 51-та минута. Мачът в Мелбърн бе равностоен, но в крайна сметка попадението на Усме раздели двата отбора и класира за първи път своя отбор в тази фаза.

Така колумбийките ще играят на четвъртфиналите с европейските шампионки от Англия, които се измъчиха срещу Нигерия, но продължиха напред след дузпи. Двубоят в Сидни ще се играе на 12 август.

В останалите две ясни двойки от последните осем Испания се изправя срещу Нидерландия, докато Япония се изправя срещу Швеция, който детронира действащия двукратен световен шампион САЩ. Предстои да стане ясен и съперникът на един от домакините Австралия. Той ще бъде определен от днешния мач между Франция и Мароко.