Французойките разгромиха Мароко на световното

Льо Соме бележи четгвъртия гол за Франция.

Отборът на Франция разгроми с 4:0 Мароко в Аделаида и продължи към четвъртфиналите на световното първенство по футбол за жени в Австралия и Нова Зеландия. Европейките ще срещнат в следващата фаза с домакина Австралия.

Мачът бе решен още през първото полувреме, когато в рамките на 9 минути Кадидиату Диани, Кенза Дали и Йожени Льо Соме направиха резултата 3:0 за французойките.

След почивката централната нападателка на Лион Льо Соме вкара втория си гол в срещата, а Диани и Дали се отчетоха и с по една асистенция за успеха.

За Мароко най-чистото положение се откри пред Ибтисам Жраиди, но ударът ѝ бе спасен от стабилната ръка на вратарката Полин Пейро-Манин.

Тимът на Франция е един от фаворитите в турнира, като има само една загуба в последните си 13 мача.