Пламена Миткова на финал в скока на дължина

Тодор Петров е осми на гюле

Пламена Миткова
Снимка: bgathletic.com

Българката Пламена Миткова се класира за финала на скок дължина на европейското първенство по лека атлетика за девойки до 20 години в Йерусалим (Израел).

Миткова зае седмо място в квалификациите с 6.40 метра, след като направи само два опита. В първия световната шампионка от Кали 2022 постигна 6.16 метра, а във втория се приземи на 6.40 метра, оставайки само на пет сантиметра от квалификационната норма в надпреварата. Това постижение обаче се оказа достатъчно за българката, за да се класира за финала на дисциплината. Миткова отказа да излезе за трети път в сектора.

Другата българка Радина Величкова не успя да премине пресявките. Българката започна с два неуспешни опита, а при третия постигна 5.98 метра, с който се нареди на 21-о място в общото класиране.

Във финала на гюле при младежите Тодор Петров зае осмото място с резултат 18,59 метра, което не е далече от личния му рекорд от 18,75 м, постигнат в квалификациите в Йерусалим.