Волейболистките до 19 г. са осми на световното първенство

Националките отстъпиха на Бразилия в последния мач.
Снимка: БФВолейбол

Националният отбор на България по волейбол за девойки до 19 години приключи на осмо място на световното първенство, след като загуби от тима на Бразилия с 1:3 (23:25, 16:25, 27:25, 19:25) в хърватския град Осиек.

В първия гейм двубоят беше много равностоен. Дори българският тим имаше преднина накрая, но не успя да затвори частта и загуби. Във втората част ситуацията беше изцяло в полза на Бразилия. Съперникът ни се възползва от грешки и поведе с 2:0.

Третата част даде надежда на тима да си тръгне с победа от мондиала. Много обрати, много драма и накрая част за България с 27:25. За съжаление импулсът от успеха не даде достатъчно сили, за да успеят да направят българките обрат. В четвъртия гейм Бразилия отново спечели с 25:19.