Шампионът Алкарас продължава в Ню Йорк след сет и половина игра

Карлос Алкарас

Водачът в схемата на Откритото първенство на Съединените щати по тенис Карлос Алкарас започна успешно защитата на титлата си от 2022 година.

Испанецът се наложи в мач от първия кръг от вечерната сесия на централния корт в Ню Йорк  „Артър Аш“ над германския левичар Доминик Кьопфер с 6:2, 3:2 и отказване на съперника заради травма в левия крак.

В първата част Алкарас проби в първия и седмия гейм и я спечели лесно. В следващата направи брейк за 2:1. Кьопфер повика физиотерапевт на корта, но се разбра, че не може да продължи и беше принуден да прекрати съпротивата.

Водачът в световната ранглиста завърши с 19 печеливши удари (4 аса) при едва 6 непредизвикани грешки.

Следващият съперник на Карлос Алкарас е южноафриканецът Лойд Харис.

В друг мач от вечерната сесия в Ню Йорк шестият поставен Яник Синер не даде шанс на германеца Яник Ханфман и го победи с 6:3, 6:1, 6:1 след 2 часа и 20 минути игра.

Във втория кръг италианецът ще се изправи срещу сънародника си Лоренцо Сонего.