Фаворитките продължават на държавното по тенис за жени

Ани Вангелова

Защитаващата титлата си Зиновия Ванева се класира за четвъртфиналите при жените на Държавното лично първенство по тенис на открито на червените кортове на ТК Левски в София с общ награден фонд 10 хиляди лева.

Поставената под номер 3 Ванева победи убедително участващата с "уайлд кард" Моника Господинова с 6:1, 6:2 и очаква мач срещу квалификантката Александра Рангелова, която днес спечели срещу Яна Кирчева с 6:2, 6:2.

Водачката в схемата Ани Вангелова даде само един гейм във втория сет на Кристина Василева, а за място на полуфиналите ще играе срещу националната шампионка през 2009 година и номер 6 в схемата Хюлия Велиева.

Велиева имаше проблеми срещу Анджелина Костова в срещата си от втория кръг, но все пак стигна до успеха със 7:5, 2:6, 6:2.

Номер 2 в схемата и четирикратна шампионка през 2014, 2015, 2016 и 2021 година Джулия Терзийска също беше убедителна срещу Галена Кръстенова и елиминира съперничката с 6:1, 6:1. На четвъртфиналите тя ще играе срещу осмата Ева Николова, която отстрани със същия резултат квалификантката Ивана Петкова.

Държавната вицешампионка в зала от този сезон и трета поставена Изабел Кузманова се справи с квалификантката Анастасия Бързакова със 7:5, 6:2, а следващата й съперничка ще бъде номер 5 Каталина Петрова, която в най-оспорвания мач при дамите за деня надделя над Мирела Шкумбова с 5:7, 7:6(4), 6:4.