Първите четирима в схемата на полуфинал на държавното по тенис

Никола Колячев

Фаворитите в основната схема при мъжете се класираха за полуфиналите на Държавното лично първенство по тенис на открито на червените кортове на ТК Левски в София с общ награден фонд 10 хиляди лева.

Поставеният под номер 1 Никола Колячев спечели убедително срещу седмия Васил Шандаров, като не даде дори гейм на съперника.

Така за място на финала той ще срещне третия в схемата Марсел Радев, който също спечели доста категорично срещу Ангел Мирчев с 6:1, 6:0.

Вторият поставен и национален първенец за сезона в зала Милен Янакиев надделя над осмия в схемата Георги Мирчев с 6:4, 6:4 и очаква на полуфиналите четвъртия поставен Вардан Манукян в повторение на мача за титлата на Държавното първенство на закрито от края на февруари в Благоевград, спечелен в три сета от Янакиев.

Тийнейджърът Манукян днес победи на четвъртфиналите без особени проблеми номер 5 Ерик Владимиров с 6:4, 6:0.

Полуфиналите са утре, а и финалът е в събота, като победителят ще заработи 1650 лева от наградния фонд.