Бърнли взе първа точка във Висшата лига

Вратарят на Бърнли Трафорд гледа тъжно топката в мрежата си след удара на Хъдсън-Одой от Нотингам.

Отборът на Бърнли спечели първата си точка от началото на сезона в английската Висша лига след като направи равенство 1:1 при гостуването си на Нотингам Форест в петия кръг на първенството.

Нотингам държи осмата позиция във временното класиране със 7 точки, докато Бърнли е предпоследен, 19-и с 1 точка след три загуби, едно равенство и без победа до момента, като има и мач по-малко.

Гостите от Бърнли поведоха в 41-ата минута след страхотно попадение на Зеки Амдуни, а в 61-ата минута Калъм Хъдсън-Одой изравни при дебюта си за Нотингам Форест.

В 76-ата минута Лайл Фостър можеше да донесе победата на Бърнли, вкарвайки топката във вратата на домакините, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж ВАР голът не бе зачетен заради игра с ръка в хода на атаката. Южноафриканският нападател на гостите Фостър получи червен картон за грубо нарушение в четвъртата минута на добавеното време