На България е необходимо адекватно финансиране, за да може да отделя 3% от своя брутен вътрешен продукт за иновации, каза в интервю за БНР еврокомисарят по иновациите, изследванията, културата, образованието и младежта Илиана Иванова, която встъпи официално в длъжност днес.
"Първо бих изтъкнала необходимостта от адекватно финансиране. Да се увеличи този процент, който в момента при нас е малко под 1% от БВП, а целта е да бъде 3%, и връзките бизнес, образование и иновации".
Ето как еврокомисар Иванова определя България по отношение на иновациите:
"България наистина е част от т. нар. "възникващи иноватори", но ние сме заедно в тази група с останалите държави от Централна и Източна Европа".
Цялото интервю на еврокомисар Иванова ще бъде излъчено утре сутрин в предаването "Преди всички" по програма "Хоризонт" на БНР.