от 15.00 часа

Лудогорец стартира с разгромна победа в Лига на конференциите

Футболистите на Лудогорец имаха много поводи за радост срещу Спартак (Търнава)

Лудогорец постигна убедителна победа с 4:0 над словашкия Спартак Търнава в първата им среща от груповата фаза в Лига на конференциите. И четирите попадения на „Хювефарма Арена“ паднаха през второто полувреме, като Иван Йорданов откри резултата в 46-ата минута, след което последваха две попадения от Якуб Пьотровски (50 и 62), а в четвъртата минута от добавеното време Руан Секо оформи крайното 4:0.

В следващия кръг за българския тим предстои гостуване в Дания на Нордселанд.

В мач от същата група Фенербахче се наложи над Нордселанд с 3:1. "Фенерите" вкараха два гола през първото полувреме чрез Мигел Креспо и Мичи Батшуай, а през второто Сердар Азиз добави още едно попадение за домакините. Почетният гол за датчаните бе дело на Оливер Виладсен в 55-ата минута.

Фред центрира от статично положение в 24-ата минута в наказателното поле на Нордселанд, където Мигел Креспо се извиси над всички и прати топката във вратата, за да изведе „фенерите“ напред в резултата. Шест минути по-късно Фред центрира към наказателното поле на гостите, където Мичи Батшуай засече с първото си докосване в долния десен ъгъл на вратата, за да удвои аванса на Фенербахче.

Нордселанд достигна до почетно попадение в 55-ата минута, когато след добро разиграване от целия отбор на датчаните, Йепе Тверсков намери Оливер Виладсен, който прати с първото си докосване топката във вратата, пазена от Ливакович.

По публикацията работи: Георги Димитров