Атлетико свали Реал от върха в Испания

Авторът на 2 гола за Атлетико Мората е изпреварил Хоселу от Реал.

Атлетико (Мадрид) спря перфектната серия на Реал в Ла Лига, след като победи градския си съперник с 3:1 и го свалиха от върха в Испания.

В основата на успеха бе Алваро Мората с двата си гола. Той откри резултата още в 4-ата минута. Самуел Лино центрира и намери нападателя зад защитата на гостите. Мората технично чукна топката с глава в далечния ъгъл за 1:0.

Докато хората на Карло Анчелоти се съвземат от шока, Атлетико удари за втори път. В 18-ата минута се разписа и Антоан Гризман. Отново с глава и отново след центриране от лявото крило. Саул този път прати топката към вратарското поле, където нисичкият Гризман се ориентира най-добре и отклони токата в мрежата зад Кепа.

Тони Кроос все пак върна Реал в мача, а в последната минута на първата част

Атлетико нанесе своя решителен удар секунди след началото на второто полувреме. Асистенцията отново бе на Саул, а юношата на Реал М Алваро Мората засече топката в мрежата.

Така след шестия кръг водачи в класирането са Барселона и Жирона с по 16 точки, с една повече от Реал (Мадрид). Атлетико е пети с 10 пункта.