"ГЕРБ излиза от 18-годишно управление в столицата. Очевидно залагат на човек, който няма общо с управлението на столицата от ГЕРБ в последните 18 години, именно с цел леко да се разтоварят от тази тежест", каза Ганев.
По думите му от изключителна важност е дадено политическо лице да е разпознаваемо.
"В противен случай "си ядеш" времето в кампанията да запознаваш публиката с дадения кандидат. Именно затова Васил Терзиев, който също беше по-неразпознаваемо лице за столичани, беше обявен като номинация още в края на юни, началото юли, именно за да може в хода на кампанията да не си губи времето да се запознава публиката с него", добави политологът.
Според него предизборната кампания ще бъде насочена към един не толкова явен електорат.
"Имам предвид този на БСП и на „Възраждане“. Имам предвид неявно те ще се обръщат към него. Не очаквам нито Хекимян, нито Васил Терзиев например да кажат, че паметникът на Съветската армия трябва да остане там, където си е, но със сигурност ще има намигване към тези два електората. Смятам, че всеки един от двамата кандидати ще се старае максимално да не дразни електоратите на БСП и на "Възраждане", каза Димитър Ганев.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.