Габриел Донев на четвъртфинал на турнира в Пазарджик (обновено)

| обновено на 05.10.23 в 14:48
Габриел Донев
Снимка: Архив на Г. Донев

Габриел Донев се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Пазарджик на клей, който е с награден фонд 25 хиляди долара.

Той отстрани осмия поставен Себастиан Джима от Румъния с 6:3, 6:1 след 75 минути игра. Донев направи четири пробива в мача и не допусна нито един.

За успеха 27-годишният сливналия заслужи 3 точки за световната ранглиста, където сега е номер 1017.

Следващият му съперник  е четвъртият в схемата швейцарец Дамиен Венгер, който отстрани квалификанта Пламен Милушев след 6:2, 6:1.

И останалите българи претърпяха загуби днес. Никола Колячев отстъпи на №6 Ерик Ваншелбойм от Украйна с 3:6, 2:6. Симон Антони Иванов падна с 4:6, 0:6 от руснака Андрей Чепелев. Антъни Генов загуби от втория поставен Клеман Табюр от Франция след 2:6, 4:6.

На четвъртфинлите на двойки в Пазарджик днес ще играят общо седем наши тенисисти.