Илиян Радулов с нов успех в Сарагоса

Илиян Радулов
Снимка: ITF

Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите на ITF турнира за мъже в Сарагоса (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

17-годишният пловдивчанин победи в тричасов маратон третият поставен Алваро Лопес Сан Мартин (Испания) със 7:6 (7), 2:6, 6:4.

В първия сет Радулов три пъти навакса пробив изоставане, като взе подаването на съперника си, сервиращ за сета при 5:4. В тайбрека той спаси сетбол при 5:6 и затвори частта при втората си възможност с 9:7.

Последваха пет гейма за Лопес, който дръпна и с 4:2 в третия сет. Но с четири поредни гейма в своя полза Радулов затвори мача и си осигури втори четвъртфинал в кариерата си при мъжете. Негов съперник там ще бъде  Дени Васерман (Нидерландия), номер 782 в световната ранглиста.

Другият българин Леонид Шейнгезихт, загуби във втория кръг от Карлос Лопес Монтагуд (Испания) 6:4, 4:6, 3:6 и напусна надпреварата.