от 18.00 часа

Везенков игра 17 минути при домакинска загуба от Голдън Стейт

Везенков вкара 2 точки и спечели 6 борби под кошовете.

Българският национал Александър Везенков игра 16:49 минути за тима Сакраменто Кингс, който загуби и третата си контрола от предсезонната подготовка в Националната баскетболна асоциация (НБА). "Кралете" отстъпиха пред Голдън Стейт Уориърс със 115:121 (38:25, 21:31, 24:27, 28:28, 4:10) след продължение в двубой, който се игра пред собствена публика от 17 884 зрители. Редовното време завърши 111:111.

Везенков, който дебютира пред домакинските фенове, влезе като резерва 3:33 минути преди края на първата част и завърши с 2 точки и 6 борби в мача. Той пропусна три опита за стрелба от тройката.

Най-резултатен за победителите беше Джонатан Куминга с 28 точки и 6 борби, 20 точки добави Андрю Уигинс.

За домакините се отличи центърът Домантас Сабонис с 19 точки, 11 борби и 5 асистенции, а 17 точки, 5 борби и 6 асистенции записа Де'Арън Фокс.

По публикацията работи: Любомир Тодоров