Спартак (Варна) спечели в Ловеч

Спартак (Варна) си тръгна с 3 точки от Ловеч.

С гол на Ахмед Ахмедов в добавеното време в края на мача Спартак (Варна) победи с 2:1 като гост Литекс в Ловеч в първи мач от 15-ия кръг във Втора лига.

Успехът изкачи "соколите" на второ място в класирането с 29 точки, с една повече от третия Монтана и на три зад лидера Септември (София). Ловчанлии пък остават с актив от 16 точки  на 12-о място.

Двубоят на Градския стадион в Ловече започна по отличен начин за тима на Спартак, който поведе още в първата минута чрез Даниел Начев.

Равенството обаче бе възстановено сравнително бързо, след като Кингсли Бучи бе точен в 20-ата минута. За нигериеца това бе първи гол с екипа на Литекс.

В първата минута след 90-ата центриране от аутлинията на Александър Цветков достигна до Ахмед Ахмедов, който с глава вкара победния гол за варненци.