от 21.00 часа

Черно море спечели след обрат срещу Пирин и поведе в Първа лига

Черно море (в зелено-бели фланелки) спечели с 2:1.

Черно море победи с 2:1 отбора на Пирин след обрат и излезе на първото място във временното класиране на efbet Лигата. Варненци успяха да обърнат резултата, след като изоставаха с 0:1.

С успеха си „моряците“ имат в актива си вече 32 точки – с 2 повече от Локомотив (Пловдив), но „смърфовете“ играят с ЦСКА 1948 от 17 часа. Пирин остава с 11 точки.

В 9-ата минута Пирин поведе в резултата. След грешка на Даниел Димов в средата на терена топката попадна у Юго Комано, който я взе, напредна и с удар по земя вкара за 1:0 за „орлетата“. В 12-та минута домакините можеха да изравнят, но след удара на Арлинд Дакай по диагонал отдясно, топката премина встрани от вратата на Максим Ковальов. В 17-ата минута Черно море изравни резултата. Мазир Сула центрира от ъглов удар, топката стигна до Пабло Гарсия, който с глава я във вратата за 1:1.

В 83-ата минута Мазир Сула центрира в наказателното поле на гостите, а капитанът Даниел Димов засече топката с глава и вкара победния гол за Черно море.

По публикацията работи: Любомир Тодоров